(OP82043, pravidelný kurz, začátek: 15. 2. 2024, konec: 27. 6. 2024)
Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.
Styly orientálního tance:
Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.
Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost.
Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.
Základní taneční pohyby:
Zdroj: Katka Derouet
Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance Jak vedu lekce orientálního tance? Každá má hodina začíná zahřátím a důkladným protažení celého těla. Dbám na to, aby si na mých kurzech a seminářích všichni dobře osvojili taneční základy, co nejlépe zvládli probírané prvky, které pak spojuji do různých…
Více na profilu lektora